WordPress Nedir? Ne İşe Yarar?

WordPress, tamamen açık kaynak kodlu olarak yazılmıştır. Kullanıcılara ücretsiz bir şekilde sunulmuş en gelişmiş yazılımlardan biridir. Her alanda kullanılabilen hiçbir mesele yaşamayacağınız gelişmiş internet sayfaları oluşturmanıza olanak sağlar. Aslen blog mantığında yazılmış bir sistemdir. Şu demek oluyor ki, kişisel sayfalar oluşturmak, yazılarınızı paylaşmak, duygu ve düşüncelerinizi rahatlık ile İnternet üstünden öteki kullanıcılara ulaştırmak için kullanabileceğiniz en basit yoldur.

Bununla beraber, gerek gelişim süreci ve basit kullanılan yapısı, bu durumu tamamen değiştirmiştir. Tabi, günümüzde bu süreç; kişisel blog oluşturmaktan, herhangi bir ürünü tanıtmak, kurumsal bir site oluşturmak ve hatta ürün satış alt yapısına sahip e-ticaret sitesi yapmak için dahi WordPress alt yapısı kullanılmaktadır. Böylece, WordPress’in her türlü İnternet sitesinin kurulum aşamasında tercih edildiğini söylememiz mümkün.

Ek olarak, WordPress’in destek mevzusunda en gelişmiş sistemlerden biridir, derhal her ülkede WordPress destek sitelerinin olması, bu sistemi öğrenme, kullanma ve geliştirme bakımından da sizlere büyük oranda destek olmakta, en küçük sorunda dahi çözüm bulmanızı sağlamaktadır. Yönetim panelindeki eklentiler seçeneğiyle binlerce bir ihtimal milyonlarca eklentiyi saniyeler içinde kurabilmenizde size bu sistemin ne kadar kuvvetli bulunduğunu kanıtlamaktadır.

Bu mükemmel yazılımı web sitemiz vasıtasıyla bir kaç tıklama ile kurabilirsiniz. Bunun için web hosting yönetim panelinden uygulama yükleme ekranına ulaştıktan sonra WordPress’i seçip yükle tuşuna tıklamanız kafi. Saniyeler içinde WordPress kullanımınıza hazır olacaktır. Bu işlemi web internet sitemizden gerçekleştirebileceğimiz benzer biçimde cPanel altındaki uygulamalar ekranından da gerçekleştirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir