WordPress Tema Nedir?

Merhaba dostlar bugün ki yazımda wordpress tema nedir? Themeforest üstünden tema satın alma işlemini iyi mi yaparız? sorularını cevaplandıracağım.

WordPress ile oluşturulan web sitelerinin işlevsel ve tasarımsal açıdan daha etkili olabilmesi oluşturulan paket yazılımlardır. bir temanın ne kadar işlevsel olabilir diye düşünebilirsiniz. Sitenin her noktasını dinamik olarak yönetmenizi sağlayacak kadar işlevsel desem yeterli bir yanır olur  diye düşünüyorum. Ek olarak wordpress temaların yanında gelen eklentiler ile temanın işlevselliği kat be kat artmaktadır.

WordPress temaların tasarımsal kısmına gelecek olursak cidden muhteşem temalar kodlanmakta, birazcık iddialı olacak biliyorum aradığınız tasarımı bulamama ihtimaliniz yok diye düşünüyorum. Zoru başardınız aradığınız tasarım yüz binlerce tema içinde yok asla sorun değil Türkiye’de wordpress tema kodlayan bir fazlaca yazılımcı isteğe hususi tema hazırlamakta. İletişim kurduğunuzda istekleriniz doğrultusunda temanızı size ne kısa sürede teslim etmiş olacaklardır.

WordPress temaların ücretli ve ücretsiz olanları bulunmaktadır. ücretsiz temalar ile ücretli temalar içinde ciddi farklar var mı? diye soracaktır olursanız. Aralarında fazlaca büyük farklar var diyebilirim. Bu farklar hem yazılımsal hem de tasarımsaldır. Esasen dostlar açık konuşmak gerekirse wordpress tema üreten bir fazlaca şirket aynı temanın hem ücretlisini hem ücretsizini yayınlıyor ve aralarındaki farkları da belirtiyor. Buradaki amacın tamamen satış odaklı bir strateji bulunduğunu düşünmekteyim. WordPress üstünde kullanıcılara sunulan öteki ücretsiztemalar için aynı şeyi söylemiyorum doğal olarak. Bu yüzden ücretsiz tema kullanacaksanız da wordpress.org tarafınca gösterilen ücretsiz temaları kullanın.

Ücretli Tema mı Yoksa ücretsiz Tema mı Kullanmalıyım?

Ben kesinlikle ücretli tema kullanmanız taraftarıyım. Şu sebeple WordPress ücretsiz tema belli bir yerden sonrasında size yetmeyecek ve güvence veriyorum siteniz büyüdüğünde istekleriniz ve gereklilikleriniz arttığında ne olursa olsun ücretli bir tema alacaksınız. Bundan güvenilir olduğum için sitenizi ilk kurduğunuzda istekleriniz doğrultusunda bir tema satın almanız en sıhhatli seçim olacaktır.

WordPress temaları nereden satın alabiliriz? Google üstünde arama yaptığınızda bir fazlaca tema satan şirket bulabilirsiniz. Sadece hakkaten ustalaşmış bir tema kullanmak isterim diyorsanız benim size önereceğim site themefores.net’tir. Themeforest üstünde ciddi bir wordpress tema pazarı bulunmaktadır. Haliyle rekabetin fazla olması da temaların standardını her gün arttırmaktadır. Tek uyumsuz tarafı direk Türkçe tema bulamamanız. Sadece  buda problem değil tema dili İngilizce olsa bile themeforest üstünde satılan temaların bir çoğunda dil tercüme özelliği bulunmakta. Basit bir halde temanızı Türkçeleştirebilirsiniz. Ben uğraşmak istemiyorum diyorsanız da Türkiye’de  wordpress tema üreten bir fazlaca şirket bulunmakta minik bir araştırma yaparak istediğiniz temayı kısa bir süre içinde bulabilirsiniz.

WordPress için özel olarak yapılandırılmış sunucu ortamları için, yüksek hız ve güvenlik seviyelerine ulaşabileceğiniz WordPress Hosting paketlerini incelemenizi tavsiye ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.